Fakulta sociálních studií MUNI, Rádio R

Fakulta sociálních studií MUNI, Rádio R

Maximální počet osob na prohlídku: 20
Délka prohlídky: více než 60 minut
Interval prohlídek: V sobotu 13. 5. 2023 v 15 a 17 hodin. V neděli 14. 5. v 10, 12 a 14 hodin. Rezervace předem. Samostatné prohlídky s audio průvodcem 13. 5. 14:00-18:00 a 14. 5. 10:00-14:00.

Poznámka:

V knihovně FSS MU je sto let starý mostový jeřáb, pod kterým bádal profesor Viktor Kaplan. Zastřešením vnitřního dvora vzniklo atrium, které od roku 2018 nese jméno prvního děkana FSS MU. V atriu je jeho podobizna, která připomíná skřítka. V aule dřív byla tělocvična a v podkroví meteorologická stanice. Ukážeme vám i běžně nepřístupnou střechu s krásným výhledem na Špilberk.... to vše v budově původní něměecké techniky od Josefa Nebehosteny a Ferdinanda Hracha z roku 1906-1910, hostící následně lékařskou fakultu do začátku milénia a následně poveděně rekonstruované.

Exteriér a některé prostory na FSS si můžete projít sami s doprovodem audioprůvodce (skenujte QR kódy přímo na místě). V knihovně i jinde prosím použijte sluchátka. 

Joštova 10, Brno-střed

Místo srazu: před hlavním vchodem

Otevírací doba:
13.5.2023, 14:00 - 18:00
14.5.2023, 10:00 - 14:00

Vyhlídka

Toalety

Možno fotografovat

Rezervace předem

Radio R je zřejmě největší studentské rádio ve střední Evropě. Funguje od roku 2008 pod Katedrou mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Nejprve šlo o malou skupinu nadšenců, kteří chtěli zaplnit hluchá místa v českém éteru. Radio R si při vzniku kladlo za cíl dávat prostor vyhraněným hudebním žánrům, věnovat se menšinovým tématům a zapojovat se do brněnského kulturního prostoru. Dnes vysílání nezávislé studentské stanice připravuje více než 150 dobrovolníků.

 

Jeho studio se nachází se v pátém patře budovy Fakulty sociálních studií na Komenského náměstí. Hned při vstupu se návštěvník ocitne ve společném prostoru, který funguje jako technická místnost, kde příchozí najde počítače s nejrůznějšími programy například pro úpravu zvuku, ale zároveň také jako obývák s pohodlným gaučem a kuchyňkou s dostatkem kávy. Průhledná stěna pak dává vidět samotné studio vybavené nejmodernější zvukovou technikou. Právě v něm moderátoři vysílají živě nebo nahrávají své podcasty.

 

Rezervovat prohlídku

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.

Galerie

Nejbližší místa v okolí

Pro načtení interaktivní mapy prosím klikněte do oblasti mapy.